Im here
Posted 10 februari, 2019
on:Har bara orkat att jobba och inget annat nu i 3 veckor.
All, verkligen all energi har tömts av mina jobbpass..men det går åt rätt håll nu ..äntligen!
Vi går mot ljusare tider och vissa dagar känns det som vår i luften..så snart så fort rullgruset sopats bort kommer cykeln fram igen från sin vintervila..en vila som fö inte varit så himla lång. Jag cyklade ju hela december till jobbet…för vi hade ju ingen snö alls innan januari.
Jag är förhoppningsfull inför 2019…och jag kan inte annat än tro att nu har botten varit nådd och att nu kan det bara vända uppåt med allt som dragits i dy och som gjort att man känt sig helt nere och förbi…helt utan något som helst ljusning i sikte.
Så illa har det varit..
Men nu så ser jag framåt…
SES!
17 februari, 2019 den 04:40
Hur har det gått med bihålor och handledsoperation?
19 februari, 2019 den 01:05
Sen tanden drogs ut så har jag ingen ihållande värk haft ialla fall så hoppas att det nu värkt färdigt i bihålorna. Operationen den blev uppskjuten igen pga influensan..så vem vet när den blir av..suck!